You are currently viewing Otwarcie Edulo

Otwarcie Edulo

Dziś następuje otwarcie Edulo. To będzie sklep z pomocami do nauki dla uczniów szkoły podstawowej, zwłaszcza tych z klas 4-8. Pomoce, które będą dostępne, powstają w domowym zaciszu, ale nie oznacza to, że jest w nim cicho. Wręcz przeciwnie. Od trzech lat mój dom intensywnie żyje, wydając przy tym mnóstwo niekontrolowanych dźwięków. Przyczyną jest EDUKACJA DOMOWA, którą rozpoczęliśmy w 2017 roku. To właśnie wtedy zaczęłam przygotowywać różne pomoce do nauki i do sprawdzania, czy i w jakim stopniu dzieci opanowały wymagany materiał. Teraz będę stopniowo przenosić je do przestrzeni wirtualnej, aby mogli z nich korzystać inni rodzice. Jeżeli zaś chciałbyś się dowiedzieć czegoś o naszej edukacji domowej, to zapraszam na bloga o edukacji domowej.

Otwarcie Edulo następuje w dość specyficznej sytuacji, gdy w domu uczą się obecnie dzieci ze wszystkich szkół, a rodzice szukają różnych możliwości, by ich w tej nauce wesprzeć. Dlatego postanowiłam przyspieszyć ten dzień i udostępnić w sklepie pierwszy przygotowany produkt – przygodę z tabliczką mnożenia. Czy Twoje dziecko wyobraża sobie świat bez internetu? Jeżeli nie, to zapraszam do zabawy – trzeba ocalić internet przed zniszczeniem przez grupę sprytnych hackerów 🙂

Zupełnie inaczej przygotowuje się materiały dla własnych dzieci, które mogę wesprzeć w trakcie pracy, a zupełnie inaczej dla osób, z którymi nie będę miała kontaktu. Ale właśnie dlatego cieszę się, że zaczynam tylko z jednym produktem. Liczę mocno na Twoje zaangażowanie w ulepszanie kolejnych pomocy. Dzięki temu będą powstawać przydatne rzeczy. Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Jeżeli coś będzie niejasne – daj znać, abym w kolejnym materiale mogła to poprawić. Jeżeli spodoba się Twojemu dziecku – również przekaż mi taką informację. Nic tak nie motywuje do pracy jak świadomość, że to, co się robi, jest dla kogoś pomocne. Zostaw też opinię o produkcie, żeby inni rodzice mogli się z nią zapoznać.

Większość pomocy będzie dostępna jako pliki pdf. Najwygodniej pracować z nimi po wydrukowaniu, ale najczęściej nie jest to konieczne. Jeżeli pomoc będzie przygotowana w innym formacie lub wymagany będzie jej wydruk, to taka informacja będzie umieszczana przy opisie produktu. Chcę, by dzieci, które pracują z moimi materiałami, mogły same sprawdzać swoje odpowiedzi. Dlatego pomoce zawierają karty podpowiedzi, a rozwiązania można sprawdzać samodzielnie na wiele ciekawych sposobów. Zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo obciążeni są rodzice. Chciałabym, by proponowane przeze mnie karty pracy pozwalały dzieciom utrwalać i sprawdzać wiedzę, bez angażowania mamy czy taty. Mam nadzieję, że mi się to uda, a Ty zamiast poświęcać czas na robienie z dzieckiem lekcji, będziesz mógł wykorzystać go na wspólną aktywność.

0 0 votes
Article Rating