You are currently viewing Nowy e-book o egzaminach w edukacji domowej już w sprzedaży

Nowy e-book o egzaminach w edukacji domowej już w sprzedaży

Twoje dziecko jest w edukacji domowej? Czyli będzie musiało zdawać egzaminy klasyfikacyjne. Wiem, na początku może to brzmieć strasznie. Dlatego dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją domową, przygotowałam e-book o egzaminach w edukacji domowej. Jak ogarnąć egzaminy w edukacji domowej krok po kroku to kontynuacja e-booka Jak rozpocząć edukację domową krok po kroku. Znajdziesz w nim podstawy prawne oraz sporo praktyki.

Co znajdziesz w e-booku o egzaminach w edukacji domowej?

Rzadko kto lubi sięgać do tekstu ustaw i szukać potrzebnych artykułów, dlatego robiłam to za Ciebie. W e-booku masz wszystko opisane krok po kroku. To mogą być dla Ciebie ważne informacje, jeżeli wybrałeś szkołę, która nie ma doświadczenia w edukacji domowej. Niestety na forach można przeczytać wiele historii, w których szkoły nie respektują przepisów, a rodzice nie do końca są tego świadomi. Po zakupie e-booka będziesz dokładnie wiedział jakie egzaminy, kiedy i w jakim zakresie będą obowiązywały Twoje dziecko. Nic Cię nie zaskoczy

Oprócz teorii jest też sporo praktyki. Do momentu napisania e-booka moi synowie zdali 50 egzaminów. Tylko w bieżącym roku mają ich do zaliczenia 27. I mniej już nie będzie 😉 W połapaniu się w tym mętliku pomaga mi planer egzaminacyjny. Jest to plik Google Docs, w którym można rozpisać materiał do nauki. Po zaznaczeniu planowanej daty egzaminu oraz wpisaniu tematów do opracowania narzędzie pokazuje też, jakie powinno być tempo nauki i podaje procentowo ilość opanowanego materiału. Planer jest aktualnie częścią e-booka (link dostępny jest w jednym z rozdziałów).

Do przygotowania e-booka o egzaminach w edukacji domowej zaprosiłam Agnieszkę Cieliczkę. Agnieszka jest pedagogiem NIEszkolnym i pracuje z rodzicami uczącymi dzieci w domu. Warto sięgnąć do przygotowanego przez nią rozdziału, dzięki któremu nauczysz się wykonywać kilka prostych ćwiczeń zmniejszających stres i aktywujących mózg do pracy.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest ED, to zapraszam na mój blog o edukacji domowej. Pokazuję tam, jak wygląda nasza nauka oraz szukam pomysłów na doprecyzowywanie roli rodzica w ED. Dzielę się naszymi radościami, ale pokazuję także wyzwania i problemy, jakie napotykamy.

0 0 votes
Article Rating